Co spowodowały przytycie i problemy z odchudzaniem?

Witam.mam 46 lat.w ostatnim roku przytyłam 18 kg.w ostatni miesiącu przeszłam na dietę warzywna.jem 5 posiłków dziennie a waga nie chce spadać.maz wyzywa mnie od grubasow.mam chodzaca pracę prawie nie siedzę,robię 20 km codzieenie i 24000 kroków.prosze o pomoc.maz codziennie wyzywa mnie od grubasow.nie jem mięsa.na śniadanie kawa i sałatka warzywna. Potem kefir sporządzamy z jogurtu naturalnego i owoców,następnie obiadszczypta kaszy i gotowanych warzyw,potem jabłko, na wieczór kanapka z ciemnego

Witam serdecznie,

nie bardzo rozumiem na czym polega Pani "dieta warzywna", po opisie jadłospisu widzę tez że nie jest to najlepsze odżywianie. Z pewnością dieta jest zbyt niskokaloryczna. Nie redukuje Pani swojej diety zbyt mocno bo efekty mogą być odwrotne do zamierzonych. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odzywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Oprócz kaloryczności ważny jest także stosunek składników odżywczych. Dieta musi być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Posiłki powinny być jedzone regularnie w odstępach około 3h. Kolację najlepiej zjadać około 3h przed snem.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk