Co znaczy silny ból w prawym podżebrzu?

silny ból w prawym podrzebżu Początkowo ból występował rzadko po lewej stronie, po obfitym posiłku. Od 3 dni jednak zaczęło boleć mnie dosłownie po 2 stronie (prawej) w tej samej okolicy czyt.prawa strona pod żebrami (6-7 żebro mniej więcej ) Ból nasila się przy wysiłku fizycznym, leżeniu o dziwo na lewej stronie (ciągnie to miejsce z prawej) oraz przy głębszych wdechach, leki rozkurczowe pomogły na chwilę w niewielkim stopniu. Wizyta usg już umówiona, jednak potrwa to jakiś czas, a mnie bardzo zmartwił mój obecny stan.

Lek. Paweł Szadkowski

Już w trakcie oczekiwania na badanie USG sugerowałby udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu dokładnego zbadania i wykluczenia potencjalnie groźnych stanów. Pani dolegliwości mogą wynikać z choroby pęcherzyka lub dróg żółciowych, ale trudno to jednoznacznie określić na podstawie pani opisu.