Co znaczy taka różnica w wyglądzie piersi?

Dzień dobry Jedną pierś mam wyżej a drugą niżej, czy to normalne, czy dużo kobiet tak ma. Czy to może być spowodowane tym że często chodzę bez stanika albo w staniku sportowym. Z góry dziękuję za odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisany przez Panią stan nazywany jest asymetrią piersi. Taki przypadek dysproporcji biustu jest powszechny i dotyczy wielu kobiet.

Asymetria może się również wytworzyć już w okresie dojrzewania - jest to normalne zjawisko, a także w okresie ciąży i fazie karmienia dziecka piersią, jednak najczęściej zanika wraz z końcem tego etapu.

Jeżeli taka sytuacja pojawiła się nagle i nie jest spowodowana żadną hormonalną zmianą, to w takim przypadku istnieje potrzeba wizyty u lekarza specjalisty, który przeprowadzi badanie piersi w kierunku wykrycia niepożądanych zmian w obrębie biustu.

Problem asymetrii piersi niespowodowany żadnymi poważnymi schorzeniami jest stanem całkowicie normalnym i dotykającym wiele kobiet. W przypadku braku akceptacji istnieje możliwość przeprowadzenia operacji plastycznych, które służą symetryzacji biustu.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, który w sposób wyczerpujący przedstawia Pani problem:

https://uroda.abczdrowie.pl/nierowne-piersi

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.