Co znaczyć mogą te lekkie plamienia?

Witam 9 miesięcy temu urodziłam dziecko miesiączka pojawiła się po 7 miesiącach po drugiej miesiączce mam lekkie plamienia.chcialam się dowiedzieć czy mam się czym martwić czy mogą być to hormony jeszcze i jest taka możliwość że się ureguluje. Oczywiście jak nie minie to pójdą do ginekologa.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

pierwsze miesiączki po porodzie mogą być nieregularne, również ich postać i obfitość nie musi przypominać menstruacji sprzed czasu ciąży. Niekiedy ten brak regularności może trwać nawet kilka miesięcy – aż do pół roku, co jest zależne od gospodarki hormonalnej organizmu. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/miesiaczka-po-porodzie.

Oczywiście należy wziąć pod uwagę także nieprawidłowości w obrębie narządu rodnego (niezwiązane z gospodarką hormonalną), które mogą powodować plamienia po miesiączce. To wykluczyć może tylko badanie u ginekologa, w tym USG TV, do czego Panią zachęcam, jeżeli plamienia nie ustąpią lub powrócą ponownie w kolejnym cyklu. Niekiedy bowiem plamienia mogą świadczyć np. o torbieli jajnika lub mięśniaku macicy. Więcej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-po-okresie-przyczyny-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.