Co zrobić z tą pominiętą tabletką?

Witam, zapomniałam wziąć jednej tabletki w poniedziałek (była to szósta tabletka z blistra), wzięłam ją razem z siódmą tabletką czyli 24 h później. Jest to pierwsza moja taka sytuacja, zorientowałam się dopiero gdy sięgałam po siódmą. Kochałam się ze swoim chłopakiem w sobotę. Czytałam, że im "bliższą" tabletkę pominę tym jest większe ryzyko zajścia w ciążę. Jednak był to tydzień poprzedzający branie tabletki. Kiedyś jeden lekarz doradził mojej siostrze, że jeżeli trafi się jej taka sytuacja (w 1 tygodniu brania tabletek) powinna wziąć najszybciej pominiętą (nawet jeżeli dwie naraz) oraz 2 tabletki następnego dnia. Są to jednak inne tabletki, zażywam Vibin Chciałabym Prosić o radę

Witaminy w ciąży

Sobotni stosunek był chroniony ( o ile przyjmowała Pani wtedy tabletki prawidłowo), a teraz przez 7 dni proszę stosować dodatkową metodę. Nie ma potrzeby brać po dwie tabletki przez 2 kolejne dni.