Cukrzyca a spożywanie alkoholu

Dobry wieczor, mamtaki problem. Moj tato ma cukrzyce ( nie jestem w stanie odpowiedziec jakiego rodzaju jest to cukrzyca lae mama twierdzi ze caly czas chce mu sie pic i np czasami kupuje sobie Pepsi w sklepie bonie moze dojechac do domu). Po powrocie do domu wypija 3,4 piwa i mama twierdzi ze to z powodu cukrzycy,bo w piwie jest duzo cukru i on tego potrzebuje. Ja uwazam ze to jest alkoholizm a ona nie chce mi przyznac racji, bo ojciec jest chory. Czy to co napisalam ma jakis sens medyczny.Dzie

Twój Ojciec
1) Ma duże pragnienie
2) Spożywa płyny słodkie
Nadmierne pragnienie może być wynikiem wysokich poziomów cukrów .
Konieczność spożywania słodkich napojów może być wynikiem nadmiernych spadków cukrów. Wreszcie u Ojca mogą występować oba stany naprzemiennie . Tak czy inaczej konieczna jest odpowiednio częsta kontrola glikemii glukometrem, która być może wyjaśni przyczynę . Generalnie poza okresami niedocukrzeń słodkie napoje są przeciwskazane.
W czasie niedocukrzeń -stanowią skuteczny lek
Pozdrawiam