Cukrzyca ciążowa w 25 tygodniu ciąży

witam zdiagnozowano u mniecukrzyce ciazowa w 25 tyg ciazy.Kontroluje cukier i staram sie jesc regularnie mimo to w porannym moczu na paskach testowych sa ciala ketonowe,czy szkodzi to dziecku i jak moge na to zaradzic.Ostatni posilek jem ok 22 30 prosze o odpowiedz gdyz martwie sie o ciaze.Pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Obecność ciał ketonowych wskazuje na nieprawidłową kontrolę cukrzycy. Wskazana jest wizyta u lekarza.