Ćwiczenia i odchudzanie u 18-latki

Nie potrafię schudnąć :(. Witam :) W tym roku skończyłam już 18 lat można powiedzieć że w tym roku ciągle jestem na diecie. Gdy zjem coś za dużo idę natychmiast ćwiczyć żeby spalić. Moja waga wynosi 50 kg przy wzroście 163 cm i chciałam bym zejść do wagi 45 kg! Nie podoba mi się mój brzuch , to jest moja największa zmora co z tego że mam 63 cm w talii ale jeszcze jest mało! Ciągle popadam w płacz i w histerię. Jem zbyt małe porcje .Co muszę jeść żeby schudnać ?

Witam
Jeśli chce Pani pozbyć się paru kilogramów zdrowo, trzeba zacząć od regularności spożywania posiłków, niech to będzie 5 posiłków dziennie bez podjadania, co około 3-4 godziny. Należy także spożywać dużo warzyw i owoców, najlepiej w postaci surowej, ograniczyć węglowodany proste na rzecz węglowodanów złożonych (zamienić jasne pieczywo na ciemne pełnoziarniste, biały ryż na ryż brązowy), ograniczyć spożywanie nasyconych kwasów tłuszczowych (masło, margaryna) na rzecz olejów roślinnych (olej rzepakowy, oliwa z oliwek), zamienić słodycze na zdrowe przekąski, unikać wszelkiego rodzaju fast foodów, posiłków smażonych, tłustych i żywności wysoko przetworzonej, ograniczyć spożywanie słodkich soków, napojów gazowanych na rzecz herbat (zielona, czerwona) oraz naparów ziołowych. Do zmiany nawyków należy dodać regularną aktywność fizyczną, taką, jaką Pani lubi, aby ćwiczenia sprawiały radość i przyjemność. Zdrowe i bezpiecznie chudnięcie to chudnięcie około 0,5-1 kg/ tydzień.
Pozdrawiam i życzę powodzenia:)
Natalia Ciesielczuk

Biorąc pod uwagę Pani parametry należy stwierdzić, że mieści się Pani w dolnycg granicach normy jeżeli chodzi o masę ciała i nie ma wskazań w kierunku odchudzania. Pani stan emocjonalny oraz opisane nastawienie do siebie i diety sugeruje, że może się Pani cierpieć na początkowe stadium zaburzeń odżywiania, które może się przerodzić w poważny problem. Sugerowałabym wizytę u terapeuty lub w ośrodku zajmującym się pracą z osobami cierpiącymi na anoreksję, gdyż może to Pani przynieść zdecydowanie więcej korzyści niż pomysł na kolejną dietę. Życzę powodzenia.