Cykle miesiączkowe u 22-latki

Witam mam problem z nieregularnymi miesiączkami. Cykle trwają 40-44 dni, co może być tego powodem? Czy mam sie czego obawiac? mam 22 lata. Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane zaburzenia najpewniej mają podłoże hormonalne. Może być to jednak także wynik anemii jak i wielu innych schorzeń ogólnoustrojowych. Sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem.