Cytomegalia - wyniki badań

Witam, zrobiłam badnie z krwi na obecność CYTOMEGALI wyniki poniżej: Cytomegalowirus IgG met.ELISA - ocena ilościowa: 74,26RU/ml Cytomegalowirus IgM met.ELISA - ocena ilościowa: 0,14 ratio Proszę o szybką odpowiedź co oznaczają te wyniki i czym mogą grozić?? Jestem w 10tc, a mój lekarz ginekolog nie chciał udzielić mi informacji na temat tego badania.

Witam serdecznie!

Przedstawione wyniki badań przemawiają za dodatnim wynikiem IgG oraz ujemnym wynikiem IgM.
IgG i igM są swoistymi przeciwciałami informującymi o zakażeniu wiruswem cytomegalii, gdzie IgG świadczy o przechorowaniu infekcji i nabyciu odporności a igM świadczy o infekcji świeżej.

W Pani przypadku wynik jednoznacznie wskazuje, że infekcja CMV miała miejsce wiele miesięcy/lat temu i nie ma zagrożenia dla dziecka i Pani ciąży.

Może być Pani spokojna.

Pozdrawiam.