Czerwone plamki na twarzy 5,5-miesięcznego dziecka po wprowadzeniu glutenu

Witam!! mam 5,5 miesięcznego synka, którego karmie piersią. Zaczęłam wprowadzać kaszki na mleczne - raz dziennie, dosypuję do niej pół łyżki manny, w celu ekspozycji na gluten. Po karmieniu na twarzy pojawiły się czerwone plamki, które znikają po kilku- kilkunastu minutach.Czy to może być reakcja alergiczna na gluten? Wcześniej po kaszce bez manny wszystko było dobrze.

może za dużo tego glutenu, proszę dac tylko 1 /2 łyżeczki i obserwować, potem stopniowo po troszkę zwiększać. Jeśli bez kaszki nie ma plamek to nie podawać glutenu.