Czy alkohol powoduje obrzęk twarzy?

Tata odstawił alkohol ok 3tyg temu, po wieloletnim piciu. Jego twarz dalej jest czerwona i lekko opuchnięta. Czy jest to możliwe, że utrzymuje się tak, przez wcześniej pity alkohol? Tata dodatkowo pali (ok 50 lat), czy jest możliwość ze to przez papierosy?
MĘŻCZYZNA, 63 LAT ponad rok temu

Badanie moczu na leukocyty

Ogólne badanie moczu, to jedno z podstawowych badań. Polega na ocenie próbki moczu pod kątem różnorodnych cech, m.in. leukocytów. Lekarz Łukasz Dubielecki pokaże jak wykonać badanie w domu.

Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Dzień dobry,

spożywanie alkoholu wiąże się z występowaniem wielu chorób i wyniszczaniem organizmu. Jednym z objawów jest opuchnięcie twarzy oraz jej zaczerwienienie, siność, dlatego spoglądając na osobę uzależnioną, często łatwo jesteśmy w stanie rozpoznać alkoholika. Czas utrzymywania się takich objawów może wynosić od kilku do kilkudziesięciu dni z powodu obecnych nagromadzonych toksyn w organizmie. Palenie tytoniu również może przyczynić się do wystąpienia opuchlizny twarzy, jednak występuje to rzadziej niż w przypadku alkoholizmu, palacze zazwyczaj charakteryzują się zmęczoną, postarzoną twarzą. W przypadku występowania silnej choroby należałoby udać się z tatą do lekarza, który skieruje na odtrucie alkoholowe, da ono bowiem najlepsze efekty w możliwie krótkim czasie.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/alkoholizm

https://portal.abczdrowie.pl/alkoholizm-w-rodzinie

https://portal.abczdrowie.pl/skutki-alkoholizm

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty