Czy będzie potrzebna artroskopia stawu skokowego?

13 kwietnia złamałem nogę w stawie skokowym, obyło się bez operacji . Złamana była kość strzałkowa i piszczelowa obydwie po skosie przy samej stopie z przemieszczeniem . Mam rehabilitację już 17 dni. Minęło 3,5 miesiąca a ja nie mogę zginac stopy czy będzie potrzebna artroskopia stawu skokowego?

Witam serdecznie,

Bez zbadania Pana nie można nic powiedzieć. Sugeruje wizytę u ortopedy celem konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.

Rehabilitacja po takim złamaniu może być długa. I trzeba ją rozpocząć niezwłocznie po zdjęciu gipsu. Niezbędna jest mobilizacja stawów, aby zwiększyć ruchomość i ćwiczenia stopy. Artroskopia to ostateczność, jeśli rehabilitacja nie przynosi skutku. Ale trzeba się liczyć z tym, że zakres ruchu w 100 % nie będzie taki jak w zdrowej stopie.