Czy białaczką można się zarazić od osoby chorej przez bliski kontakt, np. sex?

Witam!

Czy od osoby, która jest chora na białaczkę można się zarazić? Chodzi mi o kontakty seksualne lub pocałunki. Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Białaczka jest chorobą nowotworową, która wywodzi się ze szpiku kostnego. Nie jest natomiast chorobą zakaźną, zatem nie istnieje prawdopodobieństwa "zarażenia się" w wyniku bliskich kontaktów z osobą chorą.

Pozdrawiam serdecznie