Czy biorezonans jest dobrym badanie na wykrycie pasożytów?

Czy biorezonans jest dobrym badanie na wykrycie pasożytów? Robiąc badanie żywej kropli krwi Pani na ekranie pokazała mi żywe larwy u mojego dziecka i wypisała leki na pasożyty. Jednak chciałam zrobić jeszcze jedno badanie, żeby mieć pewność. Wiem, że robi się badanie kału, ale wiem też, że rzadko daje prawdziwy wynik. Córka od stycznia była na 5 antybiotykach, ma półtora roku, często w kale ma niestrawiony pokarm. Nasza lekarz mówi, że pasożytów nie ma, ale nie skierowała na żadne badania.

Zarówno biorezonans jak i badanie żywej kropli krwi nie są uznawane przez medycynę konwencjonalną i żaden lekarz nie powinien na ich podstawie włączać leczenia przeciwpasożytniczego. Do pani należy decyzja, czy korzystać z medycyny alternatywnej czy też tej "standardowej", popartej dowodami naukowymi. W przypadku podejrzenia zakażenia pasożytami przewodu pokarmowego podstawowym badaniem jest 3x badanie kału w kierunku obecności pasożytów. Proszę pamiętać, że zastosowane leczenie może doprowadzić do skutków ubocznych groźniejszych w skutkach niż podejrzewana infekcja pasożytnicza. Obecność niestrawionych resztek w kale może być skutkiem niedokładnego gryzienia, nie jest to natomiast typowa cecha zakażenia pasożytami.