Czy codzienne jedzenie słodyczy szkodzi zdrowiu?

Czy codzienne jedzenie słodyczy szkodzi poważnie zdrowiu? Od jakiegoś czasu muszę zjadać codziennie coś słodkiego i zastanawiam się, czy przez to mogę sobie zaszkodzić
ponad rok temu

Codzienne jedzenie słodyczy jak najbardziej szkodzi zdrowiu. Są to produkty wysokokaloryczne, nie zawierające żadnych wartości odżywczych, które w konsekwencji mogą powodować nadwagę czy otyłość. Ponadto wysoka podaż cukrów może przyczynić się do rozwoju cukrzycy. W słodyczach można znaleźć także inne dodatki typu tłuszcze trans znajdujące się głównie w ciastkach i słodkich bułkach negatywnie wpływające na poziom cholesterolu w naszym organizmie.