Czy dobrze ważę? Jak myślicie?

Dzień dobry mam problem ponieważ nie wiem czy dobrze ważę mój wzrost to 141cm a ważę 29 i mam lat 12 prawie będę miała 11.01 bardzo proszę o pomoc

Witaj,

Twoje BMI na siatkach centylowych mieści się nieznacznie powyżej 3 centyla, co oznacza, że występuje u Ciebie niedowaga.

Jeżeli jednak zawsze, zarówno Twój wzrost, jak i waga były bliskie 3-go centyla - nie ma powodu do niepokoju. Po prostu tak się rozwijasz, wolniej od Twoich rówieśniczek, albo też, po rodzicach, odziedziczyłaś taką właśnie sylwetkę.

Natomiast jeżeli wcześniej rozwijałaś się podobnie jak Twoje rówieśniczki, a teraz schudłaś należy się temu dokładniej przyjrzeć. W takiej sytuacji powinnaś umówić się na wizytę do pediatry, który prawdopodobnie da Ci skierowanie do endokrynologa.

To, jak dotychczas rosłaś najprawdopodobniej sprawdzisz w swojej Książeczce Zdrowia Dziecka. Koniecznie też porozmawiaj z rodzicami na ten temat.

W każdej z powyższych sytuacji zachęcam Cię do odżywiania zgodnie z zasadami zdrowego żywienia, a także do aktywnego stylu życia. W załączeniu przesyłam linki do artykułów, w których znajdziesz ciekawe wskazówki na ten temat.
http://abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę wszystkiego dobrego,
Agnieszka Kuczewska