Czy dwa poronienia to tylko przypadek?

Witam! Staramy się o dziecko, udało nam się bez problemów być już dwa razy w ciąży. Niestety w obu przypadkach poroniłam, pierwszy w 7tyg, drugi w 10tyg. Pierwsze poronienie było samoistne, zaczęło się silnym krwawieniem, i po 2 dniach na skanie nie było już śladu po ciąży. Przy drugim, była to ciąża mnoga, jednokosmówkowa jednowodniowa, rozwój ciąży zatrzymał się w 6 tyg. (skan w 10tyg). Czy faktycznie może być tak, że przyczyna każdego z poronień jest inna i był to zwykły przypadek?

Lek. Tomasz Budlewski

Uznaje się ze diagnostykę wykonuje się po 3 poronieniach . Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie