Krwawienie dwa dni przed spodziewaną miesiączką a podejrzenie poronienia

Witam. Dwa dni przed spodziewaną miesiączką wystąpiło krwawienie. Bóle jak podczas każdej mojej miesiączki oraz temperatura 37.0. Podejrzewam 4 tydz. ciąży. Czy to oznacza poronienie?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, dopóki nie potwierdzono obecności ciąży nie można mówić o poronieniu, zwłaszcza, że wystąpienie krwawienia nastąpiło w spodziewanym okresie (uznaje się w tym wypadku +/- 2 dni jako normę).