Czy ich nadmiar może mi zaszkodzić?

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie popularnych ostatnio suplementów taki jak na przykład HUEL, mianowicie spożywając zalecana przez producenta dawkę produktu w krótkim okresie czasu przekroczę sugerowane dawki wielu składników mineralnych czy witamin. Czy takie nadmiary np. żelaza są dla mnie bezpieczne? Dodam ze raczej nie zauważyłem u siebie problemów zdrowotnych.

Witam

radziłabym zadbać o zdrową i pełnowartościową dietę a nie sięgać po suplementy. Z pewnością wyjdzie na zdrowie :)

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk

Dietetyk