Czy istnieje jakieś ryzyko ciąży u 19-latki?

Witam,czy była możliwość zajścia w ciąże podczas stosunku trwającego dosłownie minute,gdy nie było wytrysku w środku pochwy,a występował jedynie preejakulat w małych ilościach Dodam,że był to 6 dzień miesiączki,a ostatni cykl trwał 27 dni.
KOBIETA, 19 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w przypadku stosunku bez zabezpieczenia ryzyko zajścia w ciążę istnieje zawsze. W opisanej przez Panią sytuacji jest ono oczywiście niewielkie, ponieważ nie doszło do pełnego wytrysku oraz stosunek odbył się w dni niepłodne.

Proszę jednak pamiętać, że nawet małe ilości nasienia (np. te zawarte w preejakulacie) mają zdolność zapładniania, szczególnie gdy dochodzi do przesunięć w cyklu. Najbezpieczniejszą formą ochrony przed ciążą jest korzystanie ze środków antykoncepcyjnych.

Ryzyko jest niewielkie, ale gdyby doszło do opóźnienia miesiączki, zalecamy wykonanie testu ciążowego.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.