Czy istnieje ryzyko, że mój syn zarazi się ospą?

Witam.Jestem w 13 tygodniu ciąży.U syna w klasie panuje ospa syn nie przechodził ospy ale przyjął 2 dawki szczepionki przeciwko tej chorobie. Czy istnieje ryzyko że się zarazi? z dzieciństwa pamiętam że miałam straszną bolącą wysypkę smarowaną białym płynem .Moja mama twierdzi że prawdopodobnie przechodziłam ospę.Czy są obawy do niepokoju

Lek. Paweł Szadkowski

Syn po 2 dawkach szczepienia powinien jak najbardziej być chroniony. Skoro Pani przechodziła ospę, nie powinno być żadnego zagrożenia dla maluszka. Jeśli się Pani martwi, może Pani oznaczyć sobie przeciwciała przeciwko ospie - okaże się, czy ma je Pani obecne i czy miała już Pani ospę w dzieciństwie.