Czy jest ryzyko ciąży u 19-letniej kobiety?

Witam, mam 18lat. Uprawiałam ostatnio z chłopakiem swój pierwszy seks. Dostałam tydzień po nim okres ale był krótszy niż zwykle (3 dni gdzie zazwyczaj mam 5) ale nadal obfity i zawierał skrzepy. Zażywam duphaston ze względu na podejrzenie pcos i na regulację miesiączki. Miałam brać przez 10 dni po 14 dniu cyklu tabletki. Przed ostatnią miesiączka która była trochę krótsza trochę się zagapiłam z braniem leków i zaczęłam brać od 18 dnia cyklu pominęłam jeden dzień brania. Czy jest szansa że przez to miałam inny okres? Czy jest jakieś ryzyko ciąży? Pozdrawiam
KOBIETA, 19 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

ryzyko zajścia w ciążę po stosunku z zabezpieczeniem nie jest wielkie, zwłaszcza, jeśli tydzień po tym zdarzeniu pojawił się okres. Gdyby zaszła Pani w ciążę, menstruacja by się nie pojawiła.

Lek Duphaston trzeba przyjmować zgodnie z zaleceniami producenta. Być może z powodu zmian w jego stosowaniu doszło do zmiany charakteru miesiączki. Ponadto na cykl miesiączkowy wpływa wiele czynników i menstruacje mogą się różnić w różnych miesiącach. Aby mieć pewność, że nie zaszła Pani w ciążę, proszę wykonać test ciążowy.

Podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/utrata-dziewictwa-a-skrocenie-trwania-miesiaczki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-byc-przyczyna-skrocenia-sie-miesiaczki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skrocenie-cyklu-miesiaczkowego-po-pierwszym-stosunku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.