Czy jest szansa, że jest w ciąży?

Witam. Mam pytanie. 4 listopada kochałem się z moją kobietą i niestety pękła nam prezerwatywa i doszło do wytrysku w środku. Po około 27 godzinach moja kobieta wzięła tabletkę "po". 15 listopada zrobiła test i wyszedł negatywny A parę dni po tym wystąpiło krwawienie (raczej spowodowane przez tabletkę bo było to 2 tygodnie przed planowanym okresem). Później drugi test zrobiła 9 grudnia i wyszedł też negatywny. Lecz jest problem bo planowany okres miała 8 grudnia i już spóźnia się 5 dni. Czy jest szansa, że jest w ciązy?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

antykoncepcja postkoitalna zasadza się na działaniu potężnej dawki hormonów steroidowych, które nierzadko prowadzą do rozregulowania cyklu menstruacyjnego i zaburzeń hormonalnych.

O działaniu antykoncepcji awaryjnej przeczyta Pan w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/tabletka-72-h-po.

Plamienia śródcykliczne, brak miesiączki w terminie, a także bóle brzucha czy mdłości to tylko niektóre ze skutków ubocznych tej formy antykoncepcji. Więcej informacji odnajdzie Pan pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/skutki-uboczne-antykoncepcji-po-stosunku.

Skuteczność tabletki „po” zażytej w ciągu 24 godzin szacuje się na ponad 99% i w Państwa przypadku wszystko wskazuje na to, że zadziałała prawidłowo. Negatywny wynik testów ciążowych to potwierdza. Natomiast menstruacja powinna pojawić się w najbliższych dniach, a jeżeli tak się nie stanie, warto skonsultować się z ginekologiem w celu wyjaśnienia przyczyny zaburzeń menstruacji.

O braku miesiączki może Pan przeczytać w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.