Czy konieczna jest diagnostyka przysadki mózgowej u dziecka?

Witam. Mam pytanie dotyczące mojej córki, w Listopadzie skończy 3 lata ma 83 cm wzrostu i waży 11 kg. U mnie gdy miałam 13 lat zdiagnozowano niedoczynność przysadki mózgowej i przyjmowałam hormon wzrostu. Czy moja córka nie jest za mała i czy mam już iść z nią na badania czy dać jej jeszcze trochę czasu?

Lek. Paweł Szadkowski

Może się Pani umówić na wizytę do endokrynologa dziecięcego, który podejmie decyzję o konieczności wykonania badania. Wedle siatek centylowych, wzrost córki jeat znacznie ponieżej 3 centyla (poniżej normy).