Czy konieczne będzie leczenie kanałowe w tej sytuacji?

Witam, 5 dni temu miałam rozwierconą 6 ponieważ była tam głęboka próchnica, pani stomatolog założyła lekarstwo powiedziała że jak będzie poleć więcej niż 2 dni mam wrócić j kanałowe, nic mnie nie bolało przez te 2 dni po zatruciu, na 3 dzień poczułam że zaczyna pobolewać mnie dziaslo, na 4 dzień poczułam że mnie szczypię i pulsowanie w dziąśle, spojrzałam w lustro i wokół 6 jest zaczerwienienie, czy to znaczy ze jednak zab trzeba przeleczyc kanałowo? Lekarstwo miało mnie przed nim uchronic, bardziej boli mnie dziaslo niż zab. Za 10 dni mam mieć z drugiej strony u góry usuwana 8 z torbielą czy to będzie przeciwwskazanie jeśli leczę szóstkę? Nie wiem.czy zdążę ja wyleczyć do tego czasu a nie chce tego przekładać.
KOBIETA, 25 LAT 10 miesięcy temu

Usunięcie 8 jest niezależne i można spokojnie wykonać zabieg. Ząb który jest z głęboką próchnica trzeba sprawdzić na badanach RTG a najlepiej w 3D czyli na tomografii aby ocenić stan korzenia i otaczającej kości. Trochę nie wiem co został…o założone do zęba bo na początku pisze Pani że lekarstwo a potem że ząb zatruty.

Zaczerwienienie, ból i pulsowanie wokół zęba po 2-3 dniach od leczenia próchnicy mogą wskazywać na możliwe zakażenie lub stan zapalny w okolicy. To, czy konieczne będzie leczenie kanałowe, zależy od oceny stomatologa, który dokładnie zbada ząb i oceni stan tkanek. Jeśli zaczerwienienie i ból utrzymują się lub nasilają, zalecam skonsultowanie się z lekarzem stomatologiem jak najszybciej.

Co do usuwania ósemki z torbielą po drugiej stronie, najważniejsze jest omówienie tej sytuacji z lekarzem stomatologiem, który będzie przeprowadzał ten zabieg. On lub ona będzie mógł dokładnie ocenić stan obu zębów i zdecydować, czy zabieg leczenia kanałowego na szóstce ma wpływ na usuwanie ósemki z torbielą. Każda sytuacja jest unikalna, dlatego ważne jest, aby omówić to z lekarzem, który będzie prowadził leczenie.

Jeśli masz obawy dotyczące terminów leczenia i nie chcesz ich przekładać, koniecznie skonsultuj się z lekarzem stomatologiem i omów swoje obawy. Lekarz będzie mógł dostosować plan leczenia i odpowiednio zająć się Twoimi potrzebami.

Zawsze najlepiej skonsultować się z profesjonalistą w gabinecie, który może dokładnie ocenić Twoją sytuację i zalecić odpowiednie działania lecznicze.

Higienizacja zębów Białystok