Czy kulki gejszy są pomocne ćwiczeniu mięśni Kegla?

Mam 18 lat i chciałam zakupić kulki gejszy do ćwiczeń mięśni Kegla, ale pojawiło się w mojej głowie pytanie: czy mając tylko 18 lat opłaca mi się interesować tym treningiem? Zaleca się go przecież kobietom przed lub po porodzie, w czasie menopauzy lub po prostu tym, które chcą większej satysfakcji z życia intymnego. Czy będąc tak młodą osiągnę zauważalny postęp?

Dzień dobry!

Może mieć to charakter profilaktyki zaburzeń, które rzeczywiście najczęściej pojawiają się nieco później, np. nietrzymania moczu itp. Mogą się też jednak pojawić w młodym wieku, np. w związku z ciążą. Nie należy spodziewać się "zauważalnego postępu", spektakularnych efektów na bieżąco, ale regularne ćwiczenie mięśni dna miednicy, niekoniecznie z wykorzystaniem kulek, a przez samo ich świadome zaciskanie, może okazać się dobrą inwestycją na przyszłość.

Pozdrawiam!