Czy laser może uszkodzić wzrok?

Witam. Pracuje w magazynie wykonując m.in. czynności przy uzyciu skanera : skanuje dostawy, kompletuje towar. W ciągu ostatnich kilku dni złośliwy kolega z odległości ok. 10-30m co 3-4 h migal mi laserem skanera prosto w oczy na 1-2 sekundy. Nie odczuwam pogorszenia wzroku. Czy mam powody do niepokoju i czy takie zaczepki mogą być niebezpieczne dla mojego wzroku?

Może to uszkodzić siatkówkę więc proponuję unikać tego typu sytuacji. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.