Czy lek Escitalopram w dawce 10mg na początku może nasilić objawy jak napady lęku i całodniowy niepokój?

Witam, czy lek Escitalopram w dawce10mg na poczatku moze naslic objawy jak napady lęku i nie pokuj całodniowy?? Jesli tak to po jakim czasie to minie? Dziękuję za odpowiedź

Lek. Paweł Szadkowski

Na pełne działanie leku należy czekać ok. 4 tygodni, to tym czasie, jeśli objawy nie ustąpią, proszę się udać do lekarza psychiatry.