Czy leki przyjmowane przez męża mogą mieć wpływ na płodność lub jakość nasienia?

Od 3 miesięcy mąż przyjmuje leki ApoEscitaxin ORO (1,5 tabletki rano) oraz TRITTICO (1 tabletka na noc). Chcemy zacząć starania o dziecko. Czy leki jakie przyjmuje mąż mogą mieć wpływ na płodność/jakość nasienia? Czy leki te mogą mieć też wpływ na dziecko? Czy w związku z naszymi staraniami leki powinny zostać odstawione lub zamienione na inne? Bardzo proszę o pomoc i poradę. Niestety lekarz niebył w stanie udzielić nam odpowiedzi na te pytania.

Lek. Paweł Szadkowski

Ww. leki (przyjmowane przez pani męża) nie powinny w istotny sposób wpływać na płodność oraz dziecko.