Czy mimo negatywnych wyników testów mogę być w ciąży?

Witam!

Moje ostatnie cykle trwały 36, 37 a następnie 41 dni. Teraz jest już 47 dzień kolejnego, a okresu nie widać. W 45 dniu cyklu robiłam dwa testy ciążowe(oba negatywne). Ostatnio byłam przeziębiona, ale bez stosowania leków wyzdrowiałam w cztery dni (objawy: katar, ból zatok i kaszel). Od trzech dni bolą mnie piersi i są jakby powiększone, jem więcej niż zwykle, a dziś rano bolał mnie lewy jajnik.

Na okres raczej się nie zapowiada. Zawsze przed okresem mam, np kilkudniowy specyficzny ból podbrzusza i sporą ilość wyprysków na twarzy (teraz nie mam kompletnie żadnego). Dodam, że mam 19 lat. Wizytę u ginekologa mam dopiero w poniedziałek. Ostatni okres miałam 11.12.2010 i trwał 4 dni. Czy mimo negatywnych wyników testów może to być ciąża? Bardzo proszę o odpowiedź.

Witam serdecznie,
Ponieważ ma Pani nieregularne cykle to trudno określić kiedy mogło dojść do owulacji. Trudno też określić kiedy pojawi się kolejna miesiączka.

Test ciążowy należy wykonać w takim przypadku około 2 tygodnie po stosunku. Jeżeli taki był odstęp czasowy od ostatniego współżycia do czas wykonania testu to jego wynik jest wiarygodny. Jeżeli nie to może Pani wykonać oznaczenie beta-hCG z krwi.
Jednak najlepszym rozwiązaniem w Pani przypadku będzie badania ginekologiczne.
Pozdrawiam