Czy mimo prawidłowego poziomu TSH mogę mieć problemy z tarczycą?

Czy mimo prawidłowego poziomu TSH mogę mieć problemy z tarczycą? Wciągu 2 miesięcy przytyłam 10 kilogramów. Co prawda ruszałam się trochę mniej, ale też nie przesadzałam z jedzeniem. Szukam przyczyn. Proszę o odpowiedź.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, istnieje taka możliwość, jednakże nie zdarza się to często. Aby wykluczyć lub potwierdzić taką sytuację powinna Pani oznaczyć także hormony produkowane przez tarczycę, czyli ocenić stężenie wolnej tyroksyny i wolnej trijodotyroniny w surowicy krwi. Proszę skonsultować się z endokrynologiem, który po ocenie klinicznej może zlecić wykonanie takich badań. Pozdrawiam.