Czy mogą to być skutki uboczne zażywanie leków psychotropowych?

Dzien dobry, Od około miesiąca biore swoja maksymalna dawke leku na nerwice lekowa - paroxinor. Dodam ze wczesniej stopniowo zwiekszalam dawke pponiewaz bardzo zle sie czulam po zazywaniu odrazu calej. Problem pojawil sie z cyklami miesiaczkowymi, najpierw miesiaczka spoznila mi sie 2 tyg, po niej przez dwa tygodnie mialam tzw plamienie srodcykliczne a teraz ponownie sie pojawila tylko duzo wczesniej. Ostatni raz bylam u ginekologa pol roku temu, chcialabym bardzo zapytac czy Moga to byc skutki uboczne zazywania lekow psychotropowych.

Lek. Michał Lenard

Tak, może być to skutek stosowania leków, ale przyczyn zaburzenia miesiączkowania może być wiele. Sugeruje wizytę u ginekologa, który zleci wykonanie odpowiednich badań. Jeżeli stwierdzi, że przyczyną jest leczenie, konieczna będzie wizyta u psychiatry, który je zmodyfikuje. Pozdrawiam!