Czy mogę być w ciąży pomimo powiązania jajowodu?

Witam mam 34lata Jestem po 3cesarkach, szef starym sposobem, przy ostatniej ciąży podwiązanie jajowodów, czyli minęło 9lat Nie mam już okresu 16dni Zrobilam 4 testy ciążowe były pozytywne W każdej 1kreska ciemna 2blada kreska Dziś robiłam bethcg i wyszlo<1.20 bez podania norm Odczuwam lekie kłucia w podbrzuszu,zwiększone piersi, ciemne sutki, wycieki zielonkawe Z piersi, Paralatyna 9.80 uzg piesi bez żadnych guzów oraz bez guzów w pachwinach. Zmozony apetyt, przypralam. Na wadze 8kg300g Moja waga to 55kg a ważę 63kg300g Uczucie jakbym miała dostać okres a nic nie leci. Czy mam powody do zmartwień i czy powtórzyć 2raz bethcg w grudniu czy może pójść do ginekologa? Proszę o jak najszybszą odpowiedź jeżeli jest to możliwe Kasia Bachman PS. W 1 ciąży miałam. Przodujące lozycko które oberwało się 29tyg. Mialam też krwotok 2 ciąży bez żadnych komplikacji. Mam tedetnosc do zrostów i bliznowców

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przy podwiązaniu jajowodów prawdopodobieństwa zajścia w ciążę jest znikome. Ponadto podwiązanie jajowodów nie powinno powodować rozregulowania cyklu miesiączkowego.

Należałoby jednak znaleźć przyczynę braku miesiączki w Pani przypadku. Proszę jak najszybciej udać się do ginekologa. Zielona wydzielina z piersi to niepokojący objaw, który może świadczyć między innymi o zaburzeniach hormonalnych. Jeśli zaś chodzi o pozytywny testy ciążowe, to niektóre leki bądź stany chorobowe mogą zafałszować ich wynik. W tym celu wykonuje się badanie beta-HCG, które u Pani nie wykazało ciąży.

Odpowiedzi na podobne pytania znaleźć można pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-a-podwiazane-jajowody,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/podwiazanie-jajowodow-a-brak-miesiaczki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.