Czy mogę mieć nerwicę mając 25 lat?

Witam mam 25 lat. Żyje bardzo szybko o w dużym stresie aktualnie się rozwodze ostatnio zauważyłem że mam dodatkowe odczuwalne skurcze serca kilka razy dziennie do tego ciągle czuję stres w sobie i lęk przed śmiercią, do tego serce potrafi mi samo przyspieszyć z tętna 75 do 95 przy czym odczuwa lęk, stres oraz goni mnie do toalety może być to nerwica ?

Dzień dobry,
Na podstawie opisu wnioskuję, że bardzo prawdopodobne iż są to objawy nerwicowe. Doradzałabym konsultację z psychiatrą oraz z psychologiem psychoterapeutą, gdyż pomocna mogłaby się okazać psychoterapia. Jeśli specjalista zdiagnozuje u Pana tzw. nerwicę serca to wówczas polecam terapię w podejściu poznawczo - behawioralnym oraz biofeedback.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/