Czy mogę wykonywać taką pracę mając rozrusznik?

Witam ,od 5 msc mam wszczepiony rozrusznik serca z dwiema elektrodami,pytanie czy mogę prowadzic wozki wysokiegogo składowania oraz wozki widlowe,pracuje na magazynie i na chwilę obecną zakład mnie blokuje bo nie wiedzą.
KOBIETA, 40 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

rozruszniki serca mają na celu pomaganie sercu w utrzymaniu prawidłowego rytmu. W przypadku noszenia takiego urządzenia, ważne jest zachowanie ostrożności i unikanie działania, które mogłoby wpłynąć na jego poprawną pracę.

Praca fizyczna może być wymagająca i wiązać się z pewnym ryzykiem wypadków. Narażenie na duże obciążenia może mieć potencjalnie negatywny wpływ na działanie rozrusznika serca.

Ważne jest, aby przed podjęciem jakiejkolwiek aktywności fizycznej lub pracy, szczególnie w zawodzie wymagającym dużego wysiłku, skonsultować się z lekarzem specjalistą, który zna dokładnie stan Pani zdrowia.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/praca-fizyczna-przy-wszczepionym-stymulatorze-serca

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.