Czy mogę wziąć mniejszą dawkę leku?

Witam, otrzymałem od lekarza na problemy z zasypianiem (lęk przed zasypianiem, bezsennością) Trittico Cr 75 mg. Zalecenie było takie, żeby zacząć od 25 mg (tabletki można dzielić na 3 części). Jednak nie mogę się przełamać i boję się wziąć od razu taką ilość (nie wiem jak zareaguje mój organizm). Czy mogę 1/3 tabletki (25 mg) podzielić na jeszcze mniejsze części? Z tego co czytałem nie powinno się dzielić tabletek o przedłużonym uwalnianiu. Oczywiście mowa tu tylko o zażyciu za pierwszym razem, później spróbowałbym 25 mg.

Witam! 25 mg Trittico CR jest bardzo niską, wręcz homeopatyczną dawką. Niemniej jednak, jeżeli się Pani boi, to można jeszcze podzielić. Powodzenia W. Łuczkowski.