Czy moja waga jest odpowiednia? Jak mogę schudnąć, skoro się sobie nie podobam?

Jestem 16-letnią kobietą o wzroście 169-170cm. ważę ok. 58-59kg. Od długiego czasu chcę schudnąć, każdy mówi, że nie mam z czego, że jestem chuda, itp. ale się sobie nie podobam. Nawet wymuszałam już wymioty po jedzeniu lub zamiast zjeść coś, to piłam wodę, ale jak doszły do tego myśli o samobójstwie, to zaprzestałam, ale nadal się sobie nie podobam. Dużo spaceruję, ćwiczę 4 razy w tyg. na WF-ie. I od ponad 6 miesięcy robię brzuszki i krążenia biodrami, do tego z 2 tyg. temu zaczęłam skakać na skakance. Ale mam problem z panowaniem nad jedzeniem. Jak zobaczę coś słodkiego to nie mogę sobie tego odmówić. Co mogę zrobić, żeby schudnąć?
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest jak najbardziej odpowiednia.
Na pewno nie powinnaś się odchudzać!
Możesz jedynie modelować sylwetkę za pomocą ćwiczeń (jeśli nie jesteś z niej zadowolona).
Polecam Ci serwis www.abccwiczenia.pl

Proponowałabym Ci zapoznanie się z Piramidą Zdrowego Żywienia.
Jest ona dostępna pod adresem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Nie przejmuj się masą ciała!
Naprawdę nie masz ku temu powodów!

Pozdrawiam Cię ciepło