Czy moje objawy mogą wskazywać na nerwicę lękową?

Witam .Od około 2 tygodni jestem osłabiona ,ciężko jest mi wstać z łóżka.Dodatkowo bola mnie mięśnie i stawy plus brak apetytu.Zrobilam szereg badań wraz z MR głowy z kontrastem.Neurolog stwierdził że powinnam się udać do psychiatry .Z związku z tym moje pytanie brzmi czy nerwica lekowa może dawać tak poważne objawy somatyczne ?
KOBIETA, 35 LAT 10 miesięcy temu

Dobry wieczór.

Opisane przez Panią objawy mogą wskazywać na zaburzenia lękowe.

Zalecał bym konsultacje lekarza psychiatry który który oceni objawy kliniczne i potwierdzi lub wykluczy zaburzenia nerwicowe.

Proszę również trzymać się zalecenia lekarza neurologa który również zlecił konsultacje u psychiatry.

Pozdrawiam