Czy moje pulsy są w normie?

Witam . Puls w spoczynku wynosi u mnie między 85-90 uderzeń na minutę . Czy taki puls jest w normie ?. Dodam że ciśnienie mam w granicach 135-140/ 83-89. Dodam że mialam ostatnio bardzo dużo stresów , aktualnie biorę trittico cr . Wszystkie badania wyszły u mnie w normie ,ekg również wyszło ok. Doraźnie mam przepisany beta bloker na obniżenie pulsu .

To prawidłowa częstość pracy serca, proszę jednak nie rezygnować z regularnych pomiarów. Przyspieszone tętno najczęściej wynika ze zbyt małej podaży płynów.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

u osób dorosłych prawidłowy puls w stanie spoczynku powinien wynosić około 70 uderzeń na minutę. W teorii puls w przedziale od 60 do 100 uderzeń na minutę nie zagraża życiu, jednak serce uderzające na stałym poziomie około 90 uderzeń powinno być powodem do obserwacji.

Podwyższony puls zwany tachykardią może być spowodowany wieloma czynnikami. Po pierwsze trzeba się upewnić, czy organizm jest dobrze nawodniony. Należy się również sprawdzić pod kątem różnych schorzeń, takich jak na przykład: wada serca, niewydolność układu krążenia, niedotlenienie, anemia, problemy z nadczynnością tarczycy lub nawet nerwica.

W Pani przypadku jest możliwe, że wysoki puls jest spowodowany stresem, jednak aby można było by to stwierdzić, to powinna się Pani udać na wizytę lekarską celem skierowania na odpowiednie badania. Jeśli okaże się, że to wina sytuacji stresowych, to wskazane jest spotkanie z psychologiem, który pokaże sposoby jak uspokoić puls za pomocą różnych technik relaksacyjnych.

Zachęcamy do zapoznania się z pytaniami od innych użytkowników w celu lepszego zrozumienia Pani problemu:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-puls-o-wartosci-90-jest-prawidlowy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-wysoki-puls

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.