Czy możliwe jest zakażenie półpaścem?

Witam, jestem w 27 tc. Mam się spotkać z koleżanka która też jest w ciąży i właśnie się dowiedziałam, że zachorowała na polpasiec. Do momentu spotkania to będzie jakieś 3 tyg odkąd zachorowała. Czy istnieje ryzyko, że mogłabym się zarazić? Ospe przechodziłam w dzieciństwie.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Mimo wszystko bezpiecznej będzie jeśli poczeka Pani ze spotkaniem. Koleżanka nie będzie już zakaźna jeśli wszystkie zmiany pęcherzykowe wyschną i nie będą się tworzyły nowe pęcherzyki.