Czy można łączyć ze sobą Enarenal z Vivace?

WITAM MÓJ TATO LECZY SIĘ NA NADCIŚNIENIE I OSTATNIO MIAŁ ZMIENIONE LEKI Z ENARENAL20MG 2XDZ NA VIVACE5MG1XDZ CHCĘ ZAPYTAĆ CZY MOŻNA ŁĄCZYĆ ZE SOBĄ TE DWA LEKARSTWA CZY TO STARE ODSTAWIĆ?

Judyta Samul-Jastrzębska

Witam,
Substancje czynne zawarte w obu preparatach należą do tej samej grupy, tj. inhibitorów konwertazy angiotensyny. Leki nie powinny być łączone gdyż takie postępowanie nasila działania niepożądane. Wszelkie wątpliwości proszę konsultować z lekarzem Taty.
Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Są to leki z tej samej grupy toteż nie powinno się ich stosować jednocześnie.