Czy można zarazić się żółtaczką od osoby, która ją przebyła 6 lat temu?

Czy można zarazić się żółtaczka od osoby która ja przebyła 6 lat temu - reakacja na lek Ceroxim. Ten ktoś bardzo długo się leczył na wątrobe do tej pory ma z nią problemy?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tego typu żółtaczką nie można się zarazić, gdyż jeżeli wynikała ona z poantybiotykowego uszkodzenia wątroby nie ma możliwości transferu choroby na inną osobę.