Czy na podstawie wyników można stwierdzić cukrzycę?

witam,w dniu dzisiejszym robiłem badanie ambulatoryjne ''krzywa cukrowa" z wypiciem glukozy 75g,wynik glukoza 96 glukoza -75g/1h 150 glukoza-75g/2h 39 badanie wykonano 2x,dodam ze mam typowe objawy cukrzycy,zawroty głowy,czestomocz,suchosc w buzi i wzmozene pragnienie inne wyniki alat 82,cholesterol całkowity 218 ,prosze o odp czy na podstawie wyników mozna stwierdzic cukrzyce ,ewentualnie co mówią moje wyniki,dziekuje i pozdrawiam Krzysztof Sz.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, na podstawie powyższych wyników nie da się stwierdzić cukrzyca choć wynik badania po 2h jest bardzo niski (39) i wymaga dalszej diagnostyki u diabetologa. Pozdrawiam.