Czy nastolatki mogą mieć okres w czasie ciąży?

Witam Mam pytanie które mnie trapi od miesiąca otóż Czy nastolatki mogą mieć okres w czasie ciąży? Chodzi mi o te pierwsze miesiące bo 8 maja uprawiałam sex z chłopakiem z zakończeniem we mnie a 21 maja i 18 czerwca dostałam normalnie miesiączkę a wydaje mi się ze mogłam zajść ponieważ od jakiegoś tygodnia jest mi niedobrze i tak jakby powiększył mi się troszkę brzuch. Robiłam 24 maja test ciążowy który wyszedł negatywny ale i tak się boje ze zaszłam proszę o poradę.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
W ciąży kobiety nie miesiączkują. Czasem jednak można krwawienie miesiączkowe pomylić z plamieniem w ciąży (które świadczy o tym że ciąża może być zagrożona). Z opisu Pani jednak wynika że chodzi o miesiączkę gdyż występowało w odstępie czasu odpowiadającym zwykle długości cyklu miesiączkowego. Dodatkowo ujemny test ciążowy wyklucza możliwość ciąży. Jednak jeśli nadal ma Pani wątpliwości oraz dolegliwości nadal się utrzymują to konieczna jest wizyta u Pani lekarza Ginekologa . Być może istnieje inna przyczyna (nie możliwa do zdiagnozowania tylko za pomocą a internetu) która powoduje wyżej wymienione objawy. Pozdrawiam