Czy niedoczynność tarczycy ma wpływ na wagę?

Witam serdecznie. Od kiedy dostałem jod w szpitalu, po kilku miesiącach dostałem ostrej niedoczynności, wyniki TSH były bardzo wysokie, FT3 i FT4 bliskie 0. Od tamtego czasu pomału lekarz zwiększał mi dawkę, i tak jestem na 125 mg Novothytalu. I tu jest problem bo od kiedy zacząłem brać leki i chorować na tarczycę, leki typu SSRI na mnie w ogóle nie działają jak trzeba. Po wszystkich (nawet po sertralinie) mam apetyt jak koń, a mam sporą otyłość. Czy chora tarczyca i branie leków ma na to wpływ?

Witam serdecznie,
oczywiście problemy z tarczycą mają istotny wpływ na wagę.
Jeżeli chodzi o dietę wymagany jest indywidualny jadłospis. Zachęcam do lektury moich artykułów w tym temacie:
http://joanna-wasiluk.jejswiat.pl/16326,jak-schudnac-przy-niedoczynnosci-tarczycy
http://joanna-wasiluk.jejswiat.pl/16571,co-jesc-przy-niedoczynnosci-tarczycy-i-hashimoto

Jeżeli byłby Pan zainteresowany to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pan możliwości dojazdu to układam też indywidualne diety przez Internet.
Proszę się zastanowić czy nie warto zająć się problemem profesjonalnie.

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk