Czy objawy ciąży mogą pokazać się 2 tygodnie po współżyciu?

Uprawiałem seks z moją kobietą , jakiś miesiąc temu , mieliśmy prezerwatywę , od ponad tygodnia bolą ją piersi , ona mówi że bolą ją bo jej rosną , ja sie boje że to ciąża , niby miała okres ale nie wiem czy to nie plamienie , bo brzuch bolał ją tylko jeden dzień , ostatnio też dość często oddawała mocz , z tego co czytałem to wszystko są objawy ciąży ale po jakim czasie pokazują się objawy ciąży ? Czy jest to możliwe żeby po dwóch tygodniach pokazały się objawy ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niekiedy oznaki ciąży są nieco inne niż wszystkim się wydaje - mogą być łudząco podobne do symptomów zatrucia, grypy lub przeziębienia i odwrotnie. Warto w tej sytuacji wykonać test ciążowy. Pierwsze oznaki ciąży mogą pojawiać się oczywiście niedługo po zapłodnieniu, nie mniej jednak nie zawsze muszą one wskazywać na zapłodnienie.

Witam! Pierwsze objawy ciąży pojawiają się zazwyczaj kilka tygodni od zapłodnienia przy czym nie wszystkie kobiety odczuwają je w ten sam sposób i w ściśle określonym czasie. Niektóre kobiety w ciąży mają krwawienie, które może przypominać okres. Objawy, które Pan opisuje mogą wskazywać na ciążę jednak nie są jej pewnymi oznakami. Aby uzyskać pewność należy wykonać test ciążowy a następnie udać się na wizytę do ginekologa.