Czy odstawić luteinę przy brązowych plamieniach?

Witam.
Pilnie potrzebuję pomocy. Wraz z mężem staramy się o dziecko, ponieważ mam bardzo nieregularny okres (raz na 4 miesiące) lekarz zapisał mi luteinę. Miałam brać od 12 do 28 dnia cyklu, a w 28 dniu mam zrobić test ciążowy.
Obecnie jestem w 20 dniu cyklu i dostałam brązowe plamienie. Nie wiem, czy to już rozpoczęła się miesiączka, czy to coś innego i czy powinnam odstawić lek, czy mam brać lek do 28 dnia?
Proszę odpowiedzieć na moje pytanie, bardzo się martwię.

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

O ile brązowe plamienia są charakterystycznym działaniem niepożądanym leczenia luteiną, o tyle w każdym takim przypadku koniecznie trzeba się zgłosić do ginekologa w celu zbadania. Jest to spowodowane tym, że przyczyna krwawień międzymiesiączkowych mogą być związane zarówno z przyjmowanymi lekami jak i z innymi stanami chorobowymi dotyczącymi praktycznie każdej części układu rozrodczego.

Dlatego też proponuję niezwłoczną wizytę u Pani ginekologa.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.