Czy osoba kilka tygodni po ospie wiecznej może mieć kontakt z noworodkiem?

Dzień Dobry, 16.10 przyjęłam szczepionkę na ospę wietrzną. Czy istnieje możliwość, że mogę zarażać po niej ospą inne osoby? za 2 tygodnie będę miała styczność z miesięcznym dzieckiem. Czy jest to dla niego bezpieczne?

Dzień Dobry Pani,

Przyjmuje się, że jest potrzeba dwóch tygodni od momentu zaszczepienia.
Aby mieć większą pewność, sugeruję zapytać pediatrę.

Serdeczności,
irena.mielnik.madej@gmail.com