Czy osoba z nerwica natręctw będąca w ciąży powinna wrócić do stosowania leków?

Witam, obecnie jestem w 16 tygodniu ciąży. Niestety powróciła mi nerwica, natrętne myśli i mocne lęki. Po konsultacji z ginekologiem i psychiatra, obaj uznali zebym wróciła do tabletek fluoksetyna 20 mg jednak ja dalej się waham.

Dzień Dobry Pani,

Z mojej strony zachęcałabym Panią mocno do podjęcia terapii poznawczo-behawioralnej.
Jestem na "nie", jeśli chodzi o farmakoterapię w ciąży, ale to Pani podejmie decyzję.

Z przesłaniem Pani tego, czego najbardziej teraz potrzeba,
irena.mielnik.madej@gmail.com